Şirketler ve Ticaret Hukuku

Tabak&Ongan Hukuk Bürosu olarak, şirketlerin kuruluşları, şube ve irtibat bürolarının açılışlarının gerçekleştirilmesi, gerekli başvuruların yapılması, kanunlarda aranan ana sözleşme vb. her türlü şirket dokümanların hazırlanması, yönetim kurulu ve genel kurul toplantılarının düzenlenmesi ve sermaye artırımı-azaltımı gibi özel nitelikli işlemlerin yürütülmesi, şirketler topluluğu vb. konularda müvekkillerimize hukuki destek vermekteyiz.

Ayrıca müvekkillerimize, gerek proje bazlı gerek sürekli bir vekalet ilişkisi çerçevesinde, geniş bir yelpazede ticaret hukukuna ilişkin her türlü konuda hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Satış, dağıtım, tedarik, inşaat, hizmet, lisans, pazarlama, franchise, kiralama, üretim, bakım ve destek sözleşmeleri ve benzeri sözleşmeler de dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere ulusal veya uluslararası nitelikli sözleşmelerin hazırlanması, gözden geçirilmesi ve sözleşme müzakerelerinin yürütülmesi de hizmetlerimiz arasında yer almaktadır.

Büromuz, sözleşmeden doğan yükümlülüklerin ihlali sonucu ortaya çıkan sorunların çözülmesi ile ilgili yasal süreçler kapsamında da danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.